Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!


rankingNajlepsze produkty - Ranking!


cenyDołącz do nas i reklamuj produkty!


sklepNie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również

Poradniki

- Wybrany produkt w sklepach

JĘZYK, KOMUNIKACJA, INFORMACJA. Tom 1



Następne zdjęcie
Znaleziono w 1 sklepie w cenie od 21.99zł do 21.99zł

O tym produkcie napisano 0 opinii

ŚREDNIA OCENA0 Napisz opinię
Jakość0
Cena0
Wygląd0
Kliknij, aby kupić ten produkt w najniższej oferowanej cenie


Sortuj produkty :
Widok listy :



JĘZYK, KOMUNIKACJA, INFORMACJA. Tom  1

JĘZYK, KOMUNIKACJA, INFORMACJA. Tom 1

Cena: 21.99zł

Przejdź do sklepu

Produkt dostępny

sklep

Poltax D. Kowalski, A. Piontek Spółka cywilna

Ilość opinii: 0
Średnia ocena: 0

ceny ceny ceny ceny

ceny ceny ceny ceny

Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) Strona  1 

Opis: JĘZYK, KOMUNIKACJA, INFORMACJA. Tom 1
Sklep: Poltax D. Kowalski, A. Piontek Spółka cywilna

Prezentowany tom Język, Komunikacja, Informacja jest w zamierzeniu redaktorów początkiem nowej serii wydawniczej o charakterze periodycznym, która powstaje w Zakładzie Infolingwistyki Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Opublikowane są w nim teksty w języku polskim lub angielskim z zakresu szeroko rozumianego językoznawstwa, nauk o komunikacji i informacji, a także związków między tymi dyscyplinami.

Zbiór otwierają cztery prace legilingwistyczne. Artykuł Ioany Costache (Bukareszt) poświęcony jest diachronicznej analizie aspektu performatywności w procesie integracji pojęciowej na przykładach rumuńskiego dyskursu prawnego w tekstach dawnych i współczesnych. Krzysztof Kredens omawia status dowodów z opinii językoznawcy w systemie prawnym common law w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Aleksandra Matulewska i Paulina Nowak analizują błędy w tłumaczeniach dokumentów Unii Europejskiej na język polski. Elena Ferran Larraz (Barcelona) pokazuje trudności w czytaniu dokumentu prawnego, które musi pokonać student nieznający prawa. Znaczący wpływ języka angielskiego na rodzime języki specjalistyczne na podstawie polskiego języka biotechnologii przedstawiają Patrycja Kłos, Emilia Maternik, Aleksandra Matulewska i Paulina Piontek.

Kolejne cztery artykuły dotyczą problematyki socjolingwistycznej. Z tej perspektywy Stefan Wiertlewski charakteryzuje zapożyczenia angielskie w języku rowerowym. Paweł Korcz i Marek Matulewski ukazują wpływ globalizacji na powstawanie polsko-angielskiego pidżynu zawodowego w dziedzinie logistyki i informatyki. Analizę socjolingwistyczną terminologii muzycznej funkcjonującej w subkulturze punków stanowi tekst Marcina Lewandowskiego. Fallou Ngom (Waszyngton) przedstawia zapożyczenia z języka francuskiego, arabskiego i angielskiego w senegalskim języku wolof w kontekście uwarunkowań społecznych, politycznych, kulturowych i religijnych.

Glottodydaktyce poświęcony jest artykuł Norberta Kordka. Zastosowanie analogii w dydaktyce języka chińskiego autor pokazuje na przykładzie zdania z partykułą le i skopiowanym czasownikiem, konstrukcji z de i dopełnieniem komplementywnym oraz partykuły końcowej le.

Przemysław Wiatrowski w artykule z zakresu tekstologii omawia strukturalne składniki spójności na przykładzie 163 listów Marii Konopnickiej do Ignacego Wasiłowskiego.

O emocjonalnym podłożu wypowiedzi językowych z perspektywy biolingwistyki pisze Paweł Nowakowski.

Tom kończy kilka refleksji Piotra Nowaka i Pawła Nowakowskiego na marginesie założeń teorii społeczeństwa informacji.

Wszystkie artykuły poprzedzone są abstraktami w języku polskim i angielskim

Dane techniczne

Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii