|
Mapy i przewodniki - Wybrany produkt w sklepach |
|
|
Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) |
Strona 1 |
Opis: Warszawa część wschodnia i okolice. FAN Przewodnik rowerowy Pasc Sklep: BESTMAP Wojciech Mozio Warszawa część wschodnia i okolice. Przewodnik rowerowy Pascal
rok wydania: 2007
autor: Aleksander Buczyński, Sylwester Pękul
ISBN: 978-83-7304-860-7
liczba stron: 240
format: 123x197 mm
oprawa: półtwarda, spirala
W przewodniku zamieszczono opisy 24 wycieczek rowerowych po najciekawszych zakątkach wschodniej części Warszawy i jej okolicach: od gwarnych ulic stolicy poprzez Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki - aż po Ciechanów. Na rowerzystów czekają największe atrakcje Warszawy, malownicze doliny rzek, parki, rezerwaty i uroczyska oraz urokliwe miasteczka. Przewodnik zawiera szczegółowe mapy oraz informacje o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi. Większość wycieczek wzbogacono wariantami, dzięki którym spokojna kilkugodzinna przejażdżka może się zmienić w całodzienną eskapadę, satysfakcjonującą nawet zaawansowanych rowerzystów. Poza wariantami wydłużającymi lub utrudniającymi są i takie, które skracają lub ułatwiają wycieczkę, wszystkie jednak urozmaicają trasę i pozostawiają sporo swobody w zaplanowaniu wyprawy.
Poradnik \"Rower kołem się toczy\" podpowiada, jaki rower wybrać, jak przygotować się do wycieczki i jak poradzić sobie z najprostszymi naprawami.
O Autorach:
Aleksander Buczyński (ur. 1977 r.) Informatyk i \"codzienny\" cyklista, rowerem jeździ do pracy i na zakupy, do kina i do znajomych. Studiował informatykę i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracę magisterską napisał z lingwistyki komputerowej. W 1998 r. na stażu w Wydziale Bezpieczeństwa Nuklearnego VTT Energia (Espoo, Finlandia) zajmował się komputerowymi symulacjami awarii w elektrowniach atomowych. Twierdzi, że właśnie w Finlandii przekonał się, że naprawdę można codziennie jeździć do pracy na rowerze. Od lat działa w Stowarzyszeniu \"Zielone Mazowsze\", walcząc o prawa cyklistów i ścieżki rowerowe, ale także np. o wykorzystanie kolei w systemie komunikacyjnym Warszawy i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Organizował happeningi, przejazdy rowerowe i konferencje, doprowadził do powstania zespołu rowerowego w urzędzie miasta, był jednym z inicjatorów i projektantów pierwszych warszawskich szlaków rowerowych. Opiekował się stronami internetowymi Federacji Zielonych i warszawskiej kampanii rowerowej i redagował biuletyn \"Kółka Dwa\". Jest współautorem poradnika \"Rower\" wydanego przez Pascala.
Sylwester \"Sylvo\" Pękul (ur. 1979) Studiuje informatykę i pracuje na Zamku Królewskim. Jest współzałożycielem Łochowskiego Klubu Rowerowego \"Wertepowiec\", inicjatorem wytyczenia szlaku rowerowego wokół Łochowa i sędzią podczas zawodów rowerowych na orientację.
Miłosz Kędracki Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Rowery górskie odkrył dość dawno i od tamtego czasu poświęca im każdą wolną chwilę - jego pasja stała się sposobem na życie. Kilkanaście lat temu przypadek sprawił, że na trzy sezony wylądował w serwisie rowerowym na dalekiej Północy. Po powrocie do kraju założył magazyn rowerowy \"bikeBoard\" (obecnie jest redaktorem naczelnym). Napisał Przewodnik rowerowy po Polsce, Okolice Krakowa na rowerze; jest współautorem poradnika Rower.
Piotr Albrecht (ur. 1949 r.) Doktor nauk medycznych. Jest adiunktem w Klinice Gastroenterologii i Żywienia Dzieci AM w Warszawie. Od 30 lat pracuje jako pediatra. Od 8 lat odpowiada na pytania czytelników na łamach miesięcznika \"Dziecko\" oraz telefonicznie, w czasie cotygodniowych dyżurów w redakcji. Owocem tych rozmów jest książeczka pt. Rodzice pytają, pediatra odpowiada (Prószyński i S-ka, 2000). Jest także autorem publikacji Jak żywić niemowlęta i małe dzieci (PZWL, 2002). Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to muzyka, wioślarstwo, ogrodnictwo i rower.
Zalety serii: - modne, bo zachęcające do aktywności;
- praktyczne: na spirali, co ułatwia odwracanie stron w każdej sytuacji;
- funkcjonalne: poręczny, zgrabny format (123x197 mm);
- wygodne: czytelny układ treści;
- przydatne w planowaniu wycieczki i w jej trakcie: szczegółowe opisy szlaków oraz mapy ułatwiające planowanie wycieczek i poruszanie się po nieznanych trasach oraz opisy atrakcji turystycznych znajdujących się na trasach oraz w ich sąsiedztwie;
- pomocne: praktyczne informacje i porady na temat, jak i gdzie kupić rower oraz gdzie go naprawić w przypadku awarii oraz informacje o miejscach noclegowych i punktach gastronomicznych;
- ciekawe i inspirujące propozycje wycieczek rowerowych;
- praktyczne informacje ułatwiających zwiedzanie.
Spis treści:
Warszawski brzeg Wisły - część północna . . . 9
Promem na Tarchomin
Warszawski brzeg Wisły - część południowa . . . 19
Po ścieżkach stolicy
Praga Południe . . . 26
Prosto z trasy na Dynasy
Do Rembertowa przez Ząbki . . . 37
Bródno wszędzie
Przez lasy i łąki do Pomiechówka . . . 44
Rozgrzewka łojanta
Trasa Wodociągu Północnego . . . 54
Do źródeł kranówki
Nad Zalew Zegrzyński . . . 61
Oddech bobra
Do Arciechowa . . . 67
Gdzie Bug do Narwi wpada
Puszcza Słupecka . . . 73
Kawał trasy przez lasy
Szlak Bitwy Warszawskiej . . . 82
Leśne historie
Wesoła . . . 91 Miłosne klimaty, potem kanał
Lasy Wawerskie . . . 96
Świder na deser
Brzegiem Wisły . . . 103
Łęgi, lasy i piachy
Mazowiecki Park Krajobrazowy – część południowa . . . 109
Wyboje i podboje
Między lasem a rzeką . . . 115
Całowanie pod lasem
Z biegiem Świdra . . .122
Zakręcona trasa
IC Mazovia . . . 129
Radość długodystansowca
Góra Kalwaria . . . 135
Powrót nad Wisłą
Wyszków tonie . . . 141
Nadbużańskie klimaty
Dolina Bugu . . . 148
Kolorowe szlaki
Równina Wołomińska . . . 156
Rowerem do Loretto
Wokół Łochowa . . . 164
Bagna, wydmy, uroczyska z bliska
Do Węgrowa . . . 173
Pło mszarne i inne cuda
Między Mazowszem a Podlasiem . . . 183
Suchy skansen i mokre bagna
Informacje praktyczne . . . 191
Rower kołem się toczy . . . 199
Jaki bajk, Jaki ciuch, Jedź i świeć!, Nauka jazdy, Pierwsza pomoc, Przed wyprawą, Najprostsze naprawy
Indeks . . . 232 |
Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii
|
|