Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!


rankingNajlepsze produkty - Ranking!


cenyDołącz do nas i reklamuj produkty!


sklepNie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również

Mapy i przewodniki

- Wybrany produkt w sklepach

Rzeki Pojezierza Drawskiego. Przewodnik kajakowy Pascal



Następne zdjęcie
Znaleziono w 1 sklepie w cenie od 32.98zł do 32.98zł

O tym produkcie napisano 0 opinii

ŚREDNIA OCENA0 Napisz opinię
Jakość0
Cena0
Wygląd0
Kliknij, aby kupić ten produkt w najniższej oferowanej cenie


Sortuj produkty :
Widok listy :



Rzeki Pojezierza Drawskiego. Przewodnik kajakowy Pascal

Rzeki Pojezierza Drawskiego. Przewodnik kajakowy Pascal

Rzeki Pojezierza Drawskiego. Przewodnik kajakowy Pascal   rok wydania: 2008 autor: Zbigniew Galiński ISBN: ...

Cena: 32.98zł

Przejdź do sklepu

Produkt dostępny

sklep

BESTMAP Wojciech Mozio

Ilość opinii: 0
Średnia ocena: 0

ceny ceny ceny ceny

ceny ceny ceny ceny

Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) Strona  1 

Opis: Rzeki Pojezierza Drawskiego. Przewodnik kajakowy Pascal
Sklep: BESTMAP Wojciech Mozio

Rzeki Pojezierza Drawskiego. Przewodnik kajakowy Pascal

 
rok wydania: 2008
autor: Zbigniew Galiński
ISBN: 978-83-7513-204-5
liczba stron: 96
format: 115x190 mm
oprawa: półtwarda, spirala, wodoodporny papier
 
Drawa, to jedna z najpiękniejszych i najczystszych rzek w Polsce, a szlak kajakowy biegnący Drawą uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych. O jego niepowtarzalnych walorach krajoznawczo- przyrodniczych świadczy fakt, że został objęty ochroną na odcinku ponad 180km. Górna część Drawy znajduje się na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, środkowa i dolna przebiega przez Drawieński Park Narodowy.
 
Częste zmiany oblicza rzeki, z głębokiej na płytką, z wąskiej na szeroką, ze snującej się powoli na bystrą sprawiają, że podczas spływu doświadczamy wielu wrażeń ostatnie. Na całej swej długości Drawa meandruje płynąc raz głęboką biegnącą przez las doliną, innym rozlewając się wśród rozległych, podmokłych łąk. Spływ Drawą to niepowtarzalne przeżycie dla każdego, kto nie boi się wyzwań i nade wszystko kocha piękno natury. Na uwagę zasługuje z pewnością fakt, iż Drawa - jako szlak kajakowy- znana była w Europie już podczas okresu międzywojennego. Kilkakrotnie spływał nią Karol Wojtyła (wówczas jeszcze ksiądz), na którego cześć szlak został nazwany.
 
Piława, jest największym dopływem Gwdy. Wpada do niej z prawej strony w miejscowości Dobrzyca. Wypływa z jeziora Komorze, położonego na Pojezierzu Drawskim. Długość rzeki wynosi 82 km.
Piława dzieli się na dwie całkowicie odrębne części. W swym górnym biegu łączy kilka niezwykle malowniczych jezior. Następnie zmienia kierunek i płynie na południe wśród wielkich obszarów leśnych, by ostatecznie znaleźć swe ujście w wodach Gwdy. Na przebycie szlaku Piławy potrzeba 5-6 dni, a i to czasem okazuje się zbyt krótkim okresem, by poznać jego wszystkie uroki.
 
Brak wód pozaklasowych oraz niejednokrotnie zaskakująca zmienność krajobrazu czynią z Piławy jeden z atrakcyjniejszych szlaków kajakowych Pomorza Zachodniego.
 
Gwda jest największym dopływem Noteci. Wypływa z rozległych, podmokłych łąk powyżej jeziora Wierzchowo koło Szczecinka, wpada do Noteci w miejscowości Ujście, niedaleko Piły. Właściwy szlak Gwdy osiąga 145 km. Ze względu na stopień trudności Gwdę zalicza się do skali rzeki o średnim nurcie z dość częstymi przeszkodami. Uciążliwością na początku szlaku przy niskim stanie wody są mielizny. Jednak im dalej płyniemy, tym i napotykane przeszkody doskwierają coraz mniej.
 
Szlak Gwdy wiedzie przez atrakcyjne krajoznawczo tereny. Początkowo rzeka przecina równinę sandrową, która następnie w środkowym i dolnym biegu przemienia się w głęboką dolinę. Na całej jej długości trasa urzeka widokami dzikich lasów i malowniczych łąk. Liczne jeziora na szlaku urozmaicają jeszcze bardziej krajobraz i dodają mu niepowtarzalnego uroku.
 
Niewątpliwą atrakcją dla znawców militariów jest pozycja przednia niemieckiej linii obronnej, tzw. Wału Pomorskiego, która przebiegała niegdyś wzdłuż Gwdy. Dla miłośników techniki sporą ciekawostką będzie na pewno zbudowany na początku XX w. zespół elektrowni wodnych.
 
Rurzyca - prawy dopływ Gwdy. Swoje źródła bierze w rezerwacie przyrody \"Diabli Skok\", położonym około 5 km na północ od wsi Szwecja. Rurzyca odprowadza wody z sześciu malowniczych, rynnowych jezior. Płynąc pod łagodny prąd istnieje możliwość zwiedzenia dwóch z nich (Krępska Długiego i Krępska Małego). To jednak nie jedyna atrakcja Rurzycy. Prosta technicznie trasa sprawia, że spłynąć Rurzycą może praktycznie każdy. A kto by nie chciał? Pod względem krajobrazu to jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych w Polsce.Rzeka Rurzyca wraz z krystalicznie czystymi rynnowymi jeziorami oraz otaczającymi całą dolinę lasami stanowi perełkę wśród szlaków kajakowych w Polsce.
Cały szlak liczy 25 km długości, na odcinku z Trzebieszek do Krępska nosi nazwę Szlaku Kajakowego im. Jana Pawła II. Nie jest to przypadek - w 1978 r na Rurzycy Karol Wojtyła spędzał swoje ostatnie - przed wybraniem na papieża- wakacje. Upamiętnia to tablica wmurowana w 1979 r przez przyjaciół papieża nad jeziorem Krępsko Średnie.
 
Przewodnik kajakowy \"Rzeki Pojezierza Drawskiego\" zawiera szczegółowe opisy szlaków wodnych, atrakcji turystycznych, kolorowe mapy, informacje o organizatorach spływów, wypożyczalniach sprzętu, noclegach, czyli wszystko, co jest niezbędne podczas każdej kajakowej wędrówki.
Plastikowa okładka, wodoodporny papier i spirala sprawiają, że w odróżnieniu od tradycyjnych przewodników tego typu, jest on niemalże niezniszczalny i będzie służyć kajakarzom podczas niejednego spływu.
 
 
Spis treści:
Drawa - Informacje podstawowe . . . 6
Czaplinek-Stare Drawsko, Bielawa-Rzepowo, Głęboczek-Złocieniec, Rzęśnica-Dalewo, Drawsko Pomorskie-Gudowo, Karwice-wypływ Drawy, jezioro Wierzchnie-jezioro Koźlanka, Borowski Zbiornik Wodny, Prostynia-Rościn, Jezioro Siekiercze-Barnimie, Rezerwat \"Drawski Matecznik\"-Sitnica, Uroczysko \"Łęgi nad Drawą\"-Kamienna, Mostniki-Dębina, Zwierzyniec-Krzyż Wielkopolski
 
Informacje praktyczne . . . 36
Informacja turystyczna, Gastronomia, Noclegi, Pola namiotowe, Organizacja spływów i wypożyczalnie sprzętu wodnego, Inne atrakcje, Informacje o Drawieńskim Parku Narodowym
 
Gwda . . . 47
Drężno-Jezioro Wierzchowo, Jezioro Smolęsko-Spore, Jezioro Wielimie-Szczecinek, Gwda Wielka-Jeleni Ruczaj, Gołębiewo-Czernica, Domyśl-Czarna, Jezioro Podgaje-Podgaje, Zbiornik Jastrowski-Jez. Ptuszowskie, Ptusza-Płytnica, Płytnica-Jezioro Dobrzyckie, Dobrzyca-Piła, Piła-Ujście
 
Piława . . . 71
Jezioro Komorze-Łubowo, Borne Sulinowo-Piława, Jezioro Brody-Jezioro Dołgie, Jezioro Dołgie-Zalewy Nadarzyckie, Nadarzyce-Brzeźnica Kolonia, Zdbice-Szwecja, Głowaczewo-Zabrodzie, Zabrodzie-Dobrzyca
 
Rurzyca . . . 87
Trzebieszki-Jez. Krąpsko Średnie, Krąpsko Dolne-Stara Lemieszarnia
 
Informacje praktyczne . . . 90
Informacja turystyczna, Gastronomia, Noclegi, wypożyczalnie sprzętu wodnego i organizatorzy spływów

Dane techniczne

Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii