|
Mapy i przewodniki - Wybrany produkt w sklepach |
|
|
Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) |
Strona 1 |
Opis: Lubelszczyzna i Roztocze. FAN Przewodnik rowerowy Pascal Sklep: BESTMAP Wojciech Mozio Lubelszczyzna i Roztocze. Przewodnik rowerowy Pascal
rok wydania: 2007
autor: Aleksander Buczyński, Rafał Jasiński, dr med. Piotr Albrecht, Miłosz Kędracki
ISBN: 978-83-7304-894-2
liczba stron: 224
format: 123x197 mm
oprawa: półtwarda, spirala
W przewodniku zamieszczono opisy 24 wycieczek rowerowych po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny i Roztocza: od południowo-wschodnich rejonów Warszawy poprzez Kazimierz Dolny nad Wisłą, Lublin, Chełm - aż do okolic Zamościa. Na rowerzystów czekają dwa parki narodowe - Roztoczański i Poleski, rezerwaty przyrody, malownicze miasta i ciche wioski.
Przewodnik zawiera szczegółowe mapy oraz informacje o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi. Poradnik \"Rower kołem się toczy\" podpowiada, jaki rower wybrać, jak przygotować się do wycieczki i jak poradzić sobie z najprostszymi naprawami.
O Autorach:
Aleksander Buczyński (ur. 1977 r.) Informatyk i cyklista \"codzienny\", rowerem jeździ do pracy i na zakupy, do kina i do znajomych. Studiował informatykę i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracę magisterską napisał z lingwistyki komputerowej. W 1998 r. na stażu w Wydziale Bezpieczeństwa Nuklearnego VTT Energia (Espoo, Finlandia) zajmował się komputerowymi symulacjami awarii w elektrowniach atomowych. Twierdzi, że właśnie w Finlandii przekonał się, że naprawdę można codziennie jeździć do pracy na rowerze (jak również na łyżworolkach, a nawet hulajnodze). Od lat działa w Stowarzyszeniu \"Zielone Mazowsze\", walcząc o prawa cyklistów i ścieżki rowerowe, ale także np. o wykorzystanie kolei w systemie komunikacyjnym Warszawy i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Organizował happeningi, przejazdy rowerowe i konferencje, doprowadził do powstania zespołu rowerowego w urzędzie miasta, był jednym z inicjatorów i projektantów pierwszych warszawskich szlaków rowerowych. Opiekował się stronami internetowymi Federacji Zielonych i warszawskiej kampanii rowerowej i redagował biuletyn \"Kółka Dwa\".
Rafał Jasiński (ur. 1981 r.) – absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Podyplomowego Studium Ochrony i Kształtowania Środowiska Przyrodniczego Akademii Rolniczej w Lublinie. Od 2001 r. współpracuje z ekologicznym stowarzyszeniem Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie redagowaniem kwartalnika \"OIKOS. Ekologia i Współdziałanie\" i ochroną walorów przyrodniczych doliny rzeki Wieprz. W wolnych chwilach odkrywa piękno krainy położonej między Wisłą a Bugiem, które próbuje uwiecznić na kliszy fotograficznej. Na stałe mieszka w Chełmie.
Piotr Albrecht ur. 1949 r. w Warszawie. Doktor nauk medycznych. Jest adiunktem w Klinice Gastroenterologii i Żywienia Dzieci AM w Warszawie. Od 30 lat pracuje jako pediatra. Od 8 lat odpowiada na pytania czytelników na łamach miesięcznika \"Dziecko\" oraz telefonicznie, w czasie cotygodniowych dyżurów w redakcji. Owocem tych rozmów jest książeczka pt. Rodzice pytają, pediatra odpowiada (Prószyński i S-ka, 2000). Jest także autorem publikacji Jak żywić niemowlęta i małe dzieci (PZWL, 2002). Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to muzyka, wioślarstwo, ogrodnictwo i rower.
Miłosz Kędracki Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Rowery górskie odkrył dość dawno i od tamtego czasu poświęca im każdą wolną chwilę - jego pasja stała się sposobem na życie. Dwanaście lat temu przypadek sprawił, że na trzy sezony wylądował w serwisie rowerowym na dalekiej północy. Po powrocie do kraju założył magazyn rowerowy \"bikeBoard\" (obecnie jest redaktorem naczelnym). Napisał Przewodnik rowerowy po Polsce oraz Okolice Krakowa na rowerze.
Zalety serii:
- modne, bo zachęcające do aktywności;
- praktyczne: na spirali, co ułatwia odwracanie stron w każdej sytuacji;
- funkcjonalne: poręczny, zgrabny format (123x197 mm);
- wygodne: czytelny układ treści;
- przydatne w planowaniu wycieczki i w jej trakcie: szczegółowe opisy szlaków oraz mapy ułatwiające planowanie wycieczek i poruszanie się po nieznanych trasach oraz opisy atrakcji turystycznych znajdujących się na trasach oraz w ich sąsiedztwie;
- pomocne: praktyczne informacje i porady na temat, jak i gdzie kupić rower oraz gdzie go naprawić w przypadku awarii oraz informacje o miejscach noclegowych i punktach gastronomicznych;
- ciekawe i inspirujące propozycje wycieczek rowerowych;
- praktyczne informacje ułatwiających zwiedzanie.
Spis treści:
Okolice Lublina . . . 9
Co warto zobaczyć: Miodzio trasa, Nad Bystrzycą do Zawieprzyc, Kozłówka, Nad Bystrą i Ciemięgą
Między Mazowszem a Lubelszczyzną . . . 32
Co warto zobaczyć: Nadwiślanka, Z wizytą u księżnej Jabłonowskiej
Trójkąt turystyczny . . . 51
Co warto zobaczyć: Industrialne klimaty, Kazimierski Park Krajobrazowy
W stronę Chełma i Zamościa . . . 67
Co warto zobaczyć: Opłotkami do Chełma, W górę Wieprza
Ziemia chełmska . . . 84
Co warto zobaczyć, Nadbużańskie moczary, Chełmski Park Krajobrazowy
Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie . . . 96
Co warto zobaczyć: Bagna i jeziora, Bachus i knieja,Lasy Sobiborskie, Okuninka i Włodawa
Roztocze Środkowe . . . 119
Co warto zobaczyć: Wokół ordynacji zamojskiej, Przez Floriankę do Józefowa, Po Puszczy Solskiej, W zagrodzie i klasztorze
Roztocze Południowe . . . 143
Co warto zobaczyć: Drewniane cerkwie i nie tylko, Przygraniczne klimaty
Równina Puszczańska . . . 163
Co warto zobaczyć: Przez Lasy Janowskie, Zachodni skraj Roztocza, Prawie cały czas przez las
Informacje praktyczne . . . 182
Rower kołem się toczy . . . 185
Indeks . . . 218 |
Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii
|
|