|
Mapy i przewodniki - Wybrany produkt w sklepach |
|
|
Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) |
Strona 1 |
Opis: Łódź i okolice. FAN Przewodnik rowerowy Pascal Sklep: BESTMAP Wojciech Mozio Łódź i okolice. Przewodnik rowerowy Pascal
autor: Dawid Lasociński, dr med. Piotr Albrecht, Aleksander Buczyński, Miłosz Kędracki
ISBN: 978-83-7304-841-6
liczba stron: 192
format: 123x197 mm
oprawa: półtwarda, spirala
W przewodniku zamieszczono opisy 21 wycieczek rowerowych po najciekawszych zakątkach i okolicach Łodzi: od ścisłego centrum miasta poprzez przedmieścia - aż po okoliczne miasteczka - Tomaszów Mazowiecki, Zduńską Wolę, Zgierz, Łęczycę. Na rowerzystów czekają największe atrakcje Łodzi, rezerwaty przyrody, urokliwe wioski oraz piękne dworki i pałace.
Przewodnik zawiera szczegółowe mapy oraz informacje o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi.
Poradnik \"Rower kołem się toczy\" podpowiada, jaki rower wybrać, jak przygotować się do wycieczki i jak poradzić sobie z najprostszymi naprawami.
O Autorach:
Miłosz Kędracki (ur. 22 września 1969 r.) jest absolwentem AWF w Warszawie. Odkąd pamięta, pasjonował się rowerami w wersji terenowej. W szkole podstawowej, podobnie jak większość rówieśników, zdołał zajeździć na śmierć kilka składaków. W ramach prewencji ojciec autora skrzyżował składak z motorynką, konstruując w ten sposób pierwszy \"terenowy\" rower dla syna. Potem było kilka innych, już bardziej poważnych dwuśladów, w tym legendarny polski \"Huragan\". Traf chciał, że kilkanaście lat temu autor trafił na trzy sezony do norweskiego serwisu rowerowego. Po obronie pracy magisterskiej (Historia kolarstwa górskiego w zarysie), dzięki kolejnemu przypadkowi spotkał ludzi, z którymi założył pierwszy w Polsce miesięcznik poświęcony nowoczesnym rowerom. Pierwszy numer \"bikeBoardu\" ukazał się we wrześniu 1996 r. Na początku Miłosz Kędracki pisał teksty, pakował paczki, odbierał telefony, a w tzw. międzyczasie testował rowery. Po kilku latach i \"pokonaniu wielu szczebli kariery\" stał się właścicielem i redaktorem naczelnym pisma. Publikował też teksty i zdjęcia na łamach innych pism, m.in. \"Newsweeka\". Jest autorem kilku edycji katalogu \"Górskie Rowery Świata\", dwóch przewodników wydawnictwa Pascal oraz współautorem wydanego przez to samo wydawnictwo poradnika Rower. Praca w \"bikeBoardzie\" umożliwiła autorowi jazdę na setkach rozmaitych rowerów, pokonanie tysięcy kilometrów na kilku kontynentach oraz - co najważniejsze - stały kontakt z animatorami ruchu MTB. Ostatnia wyprawa do Arizony uzmysłowiła mu, że jeszcze nie znudził się rowerami i że jeszcze długo mu to nie grozi.
Aleksander Buczyński (ur. 1977 r.) Informatyk i cyklista \"codzienny\", rowerem jeździ do pracy i na zakupy, do kina i do znajomych. Studiował informatykę i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. W 1998 r. na stażu w Wydziale Bezpieczeństwa Nuklearnego VTT Energia (Espoo, Finlandia) zajmował się komputerowymi symulacjami awarii w elektrowniach atomowych. Od lat działa w Stowarzyszeniu \"Zielone Mazowsze\", walcząc o prawa cyklistów i ścieżki rowerowe. Opiekował się stronami internetowymi Federacji Zielonych i warszawskiej kampanii rowerowej i redagował biuletyn \"Kółka Dwa\".
Piotr Albrecht (ur. 1949 r.) Doktor nauk medycznych. Jest adiunktem w Klinice Gastroenterologii i Żywienia Dzieci AM w Warszawie. Od 30 lat pracuje jako pediatra. Od 8 lat odpowiada na pytania czytelników na łamach miesięcznika \"Dziecko\" oraz telefonicznie, w czasie cotygodniowych dyżurów w redakcji. Owocem tych rozmów jest książeczka pt. Rodzice pytają, pediatra odpowiada (Prószyński i S-ka, 2000). Jest także autorem publikacji Jak żywić niemowlęta i małe dzieci (PZWL, 2002). Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to muzyka, wioślarstwo, ogrodnictwo i rower.
Zalety serii:
modne, bo zachęcające do aktywności;
praktyczne: na spirali, co ułatwia odwracanie stron w każdej sytuacji;
funkcjonalne: poręczny, zgrabny format (123x197 mm);
wygodne: czytelny układ treści;
przydatne w planowaniu wycieczki i w jej trakcie: szczegółowe opisy szlaków oraz mapy ułatwiające planowanie wycieczek i poruszanie się po nieznanych trasach oraz opisy atrakcji turystycznych znajdujących się na trasach oraz w ich sąsiedztwie;
pomocne: praktyczne informacje i porady na temat, jak i gdzie kupić rower oraz gdzie go naprawić w przypadku awarii oraz informacje o miejscach noclegowych i punktach gastronomicznych;
ciekawe i inspirujące propozycje wycieczek rowerowych;
praktyczne informacje ułatwiających zwiedzanie.
Spis treści:
Ulicami Łodzi . . . 9
Co warto zobaczyć: Per pedes, Fabryki, pałace i puby
Łagiewniki i Arturówek . . . 31
Co warto zobaczyć: Radość naprawdę dzika - rowerem po Łagiewnikach, Wyprawa do Palestyny
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich . . . 42
Co warto zobaczyć: Tour de Bar, No i Dobra!, Dwa dwory i grodzisko
Północne klimaty . . . 58
Co warto zobaczyć: Tędy i owędy do Swędowa, Piach, pot i łzy, Co tam, kumie, słychać w Tumie?
Szlakiem kolei warszawsko-wiedeńskiej . . . 77
Co warto zobaczyć, Leśne wertepy, Kręcąc młynka na rowerze, Czołgi u Boryny
Między Aleksandrowem a Konstantynowem . . . 96
Co warto zobaczyć, Na Zdrowie!, Nad Nerem, rzecz jasna z rowerem
W stronę Sieradza . . . 109
Co warto zobaczyć: Młyny nad Grabią, Uroki małego miasteczka, Droga przez Mękę
W dolinach Wolbórki i Pilicy . . . 126
Co warto zobaczyć, Dwa rynki i kościół, Po obu stronach Gaci
Zalew Jeziorsko . . . 143
Co warto zobaczyć, Warta na zamku
Informacje praktyczne . . . 148
Rower kołem się toczy . . . 154
Jaki bajk, Jaki ciuch, Jedź i świeć!, Nauka jazdy, Pierwsza pomoc, Najprostsze naprawy
Indeks . . . 187
|
Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii
|
|