|
Mapy i przewodniki - Wybrany produkt w sklepach |
|
|
Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) |
Strona 1 |
Opis: Alpejskie trzytysięczniki, tom I: Północ. Przewodnik trekkingowy Sklep: BESTMAP Wojciech Mozio
Pierwszy, z zaplanowanego na 3 tomy polskiego wydania klasycznej pozycji Richarda Goedeke. Tom pierwszy: Północ, obejmuje Alpy Berneńskie oraz główną grań Alp po Wysokie Taury.
Zwięzłe opisy 141 szczytów w Austrii, Włoszech i Szwajcarii.
Poglądowe mapy, praktyczne informacje, lista najłatwiejszych wejść.
Ponad 200 tras: od bardzo łatwych wycieczek po trudne drogi wspinaczkowe.
Polskie wydanie zostało, we współpracy z autorem starannie uaktualnione i gruntownie poprawione względem pierwszego wydania niemieckiego.
Dobrym uzupełnieniem przewodnika są mapy alpejskie wydawnictw Kompass, Swisstopo i Tabacco.
Spis treści:
Alpy Berneńskie
Zachodnie Alpy Berneńskie
Centralne Alpy Berneńskie
Alpy Urneńskie
Zachodnie Alpy Urneńskie
Wschodnie Alpy Urneńskie
Alpy Glarneńskie
Silvretta
Samnaun
Verwall
Alpy Lechtalskie
Alpy Otzalskie
Centralne Alpy Otzalskie
Alpy Otzalskie - pasmo graniczne
Południowe Alpy Otzalskie
Alpy Otzalskie - grań Kaunergrat i grzbiet Glockturmu
Alpy Otzalskie - grzbiet Geigen
Alpy Sztubajskie
Alpy Zillertalskie
Zachodnie Alpy Zillertalskie
Centralne Alpy Zillertalskie
Wschodnie Alpy Zillertalskie
Grupa Rieserferner
Grupa Shobera
Wysokie Taury
Grupa Venedigera
Grupa Glocknera
Grupa Goldbergu
Grupa Ankogla
Alpy Salzburskie
Alpejskie trzytysięczniki Richarda Goedeke są kontynuacją słynnych Czterotysięczników tego autora. Jest to przewodnik w zasadzie uniwersalny, gdyż przedstawia trasy bardzo różnorodne: od dróg zupełnie niewymagających po trudne trasy lodowcowe i wspinaczkowe.
W trzech tomach, obejmujących kolejno część północną, południowo-wschodnią i zachodnią Alp, autor opisuje najłatwiejsze drogi wejściowe na cały szereg wierzchołków powyżej 3000 m n.p.m. Jest tych tras do wyboru kilkaset, co stanowi wielką zaletę tego przewodnika, gdyż umożliwia odnalezienie ciekawego górskiego celu absolutnie każdemu czytelnikowi.
Drogi wejściowe na poszczególne szczyty zostały w książce przedstawione krótko i treściwie. Każdy opis poprzedzony jest stabelaryzowanymi informacjami na temat trudności wejścia, przewyższenia, czasu potrzebnego do pokonania drogi, szczegółowych map, czyhających na trasie niebezpieczeństw oraz wrażeń, jakie przynosi góra swojemu zdobywcy. W ostatniej z tych rubryk, podobnie jak i w niektórych opisach dróg, czytelnik nie raz zetknie się z jakże charakterystycznym dla Richarda Goedeke gorzkim komentarzem co do wpływu naszej cywilizacji na stan alpejskiej przyrody.
Po ujętej w tabelce części informacyjnej następuje właściwy opis drogi. Rozpoczyna się on od krótkiej charakterystyki danego szczytu, z której można m.in. dowiedzieć się, kto i kiedy był jego pierwszym zdobywcą. Dalej czytelnik znajdzie wskazówki, jak dotrzeć do punktu startowego. Najbardziej szczegółowe części każdego rozdziału to oczywiście droga dojścia do schroniska (tu podano praktyczne dane co do możliwości noclegu) oraz opis samego podejścia na wierzchołek.
Za pomocą załączonej poglądowej mapy można prześledzić drogę na szczyt i wstępnie ocenić swoje możliwości. W wielu rozdziałach autor oprócz najłatwiejszej drogi na szczyt podaje również dodatkowe warianty podejścia oraz przedstawia co ciekawsze sąsiednie wierzchołki.
Dużą zaletą tego niewielkiego, kieszonkowego przewodnika są barwne fotografie. Widok poszarpanych turni czy rozjarzonych w słońcu śnieżnych szczytów budzi w czytelniku ochotę na alpejską wyprawę z prawdziwego zdarzenia.
Dzięki wszechstronnym Alpejskim trzytysięcznikom każdy może taką wyprawę zaplanować.
|
Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii
|
|